فالوور فیک چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم

به کاربران جعلی که برای افزایش فالوورهای سایرکاربران اینستاگرام مورد استفاده قرار میگیرند فالوور فیک می گویند. تفاوت بین کاربرواقعی و کاربرفیک در اینستاگرام میزان فعالیت آنهاست.

امروزه با افزایش فعالیت های کسب و کار‌ها در بستر اینستاگرام نیاز به تبلیغات در پیج‌های مختلف به شدت دیده می‌شود، که پیداکردن پیج مناسب برای تبلیغات پر بازده خودش نیازمند اطلاعاتی است؛ مثلا آیا تعداد دنبال کننده‌ها و تعداد لایک‌ها و ویو‌های پست‌ها تناسب دارند یا خیر، که درصورتی که این تناسب برقرار نباشد نشان دهنده وجود فالوور فیک هست.
فالوور فیک یعنی اکانت‌هایی که مشخصات غیرواقعی مثل آیدی‌های عجیب غریب و بدون عکس پروفایل یا بدون اطلاعات در بیو پیج بودند ، به احتمال زیاد آن اکانت‌ها فیک هستند.
اگر پیجی را دیدید که مثلا ۲۰ پست دارد و یکسال از انتشار اولین پستش گذشته عملا فعالیت خاصی در اینستاگرام انجام نمی‌دهد ولی ۲۰۰ هزار دنبال کننده دارد باید بدانید که قطعا فالوورهایش واقعی نیست.

چطور فالوور فیک را از واقعی تشخیص دهیم؟

اگر در لیست دنبال کننده یک پیج اکانت هایی را میبینید که عکس پروفایل و بایو اینستاگرام ندارند و از صاحب حقیقی برخوردار نیستند و فقط جهت بالابردن دنبال کننده های پیج‌ها هستند.

یا اگر پیجی را دنبال می‌کنید که تولید محتوا دارد و ۲۰ هزار دنبال کننده ولی لایک پست‌هایش زیر ۵۰۰تاست یا ویو ویدئوهایش پایین است شک نکنید که فالوور‌هایش واقعی نیست.

اگر در لیست دنبال کنندگان پیجی تعداد زیادی فالوورخارجی یا عربی مشاهده کردید به احتمال بالا فیک هستند.

روش بعدی بررسی کامنت‌های پست هاست اگر دیدید اغلب کامنت ها از قبیل خیلی خوب لایک عالیه ، پست‌های خوبی داری و … بود شک نکنید کامنت‌ها فیک هستند.

یک روش جالب این است که تعداد لایک و کامنت پست‌هارا در یک ساعت اول انتشار در نظر بگیری اگر در یک ساعت اول تعداد آن‌ها بسیار کم است و به ندرت اضافه می‌شود و یااینکه اگر ملاحظه کردید بصورت ناگهانی تعداد لایک‌ها و کامنت ها بالارفت این پیج مشکوک به فالوور فیک هست.

فاطمه سادات هاشمی

فاطمه سادات هاشمی

اشتراک گذاری مطلب:
عضویت
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت‌ها

سایر پست‌ها

0
نظر شما مهمه! در قسمت کامنت‌ها مطرح کنیدx