آموزش تصویری کاهش مصرف اینترنت در اپلیکیشن اینستاگرام

اگر شما هم جز استفاده کنندگان از اینستاگرام هستید و روزانه تایم زیادی از خود را در آن می‌گذرانید پس با دغدغه‌ی کاهش مصرف اینترنت مواجه هستید با ما همراه شوید تا روش‌های کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام را مرور کنیم.

 

آموزش تصویری کم کردن مصرف اینترنت در اینستاگرام

۱-کاهش مصرف اینترنت روی گوشی تلفن همراه به این ترتیب که ابتدا وارد تنظیمات setting موبایل خود شوید و آیکون استفاده‌ی دیتا یا Data usage را لمس کرده و سپس قسمت ذخیره اینترنت Data saver را فعال کنید.

بافعال کردن دیتاسیور از مصرف اینترنت در پس زمینه توسط برنامه‌های دیگر جلوگیری میشود البته این ویژگی ممکن است برنامه‌هایی ک به داده‌های پس   زمینه وابسته اند را متوقف کند مفهوم داده‌های پس زمینه این است که حتی اگر یک اپلیکیشن بسته باشد بطور خودکار می‌تواند به ارسال یا دریافت اطلاعات بپردازد

۲- غیر فعال کردن اعلان اینستاگرام یکی از روش های محدود کردن مصرف اینترنت است چون باعث میشود کمتر به اینستاگرام رجوع کنید پس مصرف اینترنت کمتر میشود.

وارد ستینگ یا تنظیمات گوشی خود شوید سپس در قسمت نوتیفیکیشن notifications تب allow notifications راغیرفعال کنید.

۳- آپدیت اینستاگرام رادر گوگل پلی غیر فعال کنید
ابتدا اپ پلی استور را باز کنید سپس دکمه سه خط بالای صفحه را لمس کنید بعد روی گزینه تنظیمات (Settings) کلیک کنید. در ادامه آیکون Data usage for updates سه گزینه برای تنظیمات آپدیت خودکار برنامه وجود دارد.
over any network: درصورت اتصال ب اینترنت اپدیت خودکار انجام خواهد شد.
Over Wi-Fi only:فقط درصورت اتصال به وای فای.
Don’t auto-update apps: در صورت انتخاب این گزینه از اپدیت خودکار تمامی برنامه های نصب شده جلوگیری می‌شود.

۴- تنظیم محدودیت در اینستاگرام
اینستاگرام مانند فیسیوک رسانه اجتماعی محبوبی است. اینستاگرام یک رسانه اجتماعی گرافیکی است که در آن صدها ویدئو و تصویر وجود دارد که به محض ورود بدون اجازه ویدئوهاش پخش می‌شوند در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه با فعال کردن گزینه ذخیره داده قابلیت پخش را متوقف کنیم تا مصرف اینترنت در اینستاگرام را به حداقل برسانیم.

اینستاگرام را باز کرده گزینه سه خط بالا سمت راست را بزنید.

 

حالا setting را انتخاب کنید.

 

 

سپس تب اکانت را انتخاب کنید.

 

 

همانطور که در تصویر قابل مشاهده است روی گزینه سلولار دیتا یوز cellular data use ضربه بزنید.

 

 

در این صفحه هم می توانید گزینه دیتا سیور data saver را فعال کنید. با فعال کردن این تب ویدئو‌ها با کیفیت پایین برای شما لود خواهند شد که در این صورت مصرف اینترنت پایین می‌آید.

 

 

مرتبط با کیفیت ویدئو آپشن High Resolution Media هم قابل مشاهده است که در آن از شما سوال می‌کند چه موقع کیفیت رسانه یا مدیا بالا باشد never یعنی هیچ وقت wifi only فقط با اتصال وای فای و cellular+wifi هم در هر صورت با کیفیت بالا پخش خواهد شد.

 

 

در این مقاله با انواع روش‌های کم کردن مصرف اینترنت در اینستاگرام مثل کم کردن مصرف اینترنت در تلفن همراه یا غیر فعال کردن آپدیت اینستاگرام در گوگل پلی ، غیر فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام و همینطور کاهش مصرف اینترنت در خود اپلیکیشن اینستاگرام آشنا شدیم.

اگر قصد یادگیری اینستاگرام را دارید با دوره ی جامع صفر تا صد اینستاگرام ما آشنا شوید.

 

 

 

 

 

 

 

 

فاطمه سادات هاشمی

فاطمه سادات هاشمی

اشتراک گذاری مطلب:
عضویت
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت‌ها

سایر پست‌ها

0
نظر شما مهمه! در قسمت کامنت‌ها مطرح کنیدx